Scoala nr. 28 Dan Barbilian Constanta

Rezultate olimpiade 2016-2017

Olimpiada de Astronomie şi Astrofizică – Faza Judeţeană

 

Nr. crt

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VII a B

Prodan Răzvan

I

(CALIFICAT – ETAPA NAŢIONALĂ)

Radu Nicolae

Olimpiada de limba şi literatura română – etapa județeană

Nr. crt.

Clasa

Nume și prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VI-a A

Sauget Isabelle

MENŢIUNE

Roșca Loredana

2

a VI-a A

Bâzâitu Alexandra

PREMIU SPECIAL

3

a VIII-a A

Baias Bianca

III

4

a VIII-a A

Cambrea Mara

PREMIU SPECIAL

5

a VIII-a A

Comănescu Andreea

PREMIU SPECIAL

6

a VIII-a A

Lişman Maria

PREMIU SPECIAL

7

a VIII-a A

Postole Andrei

PREMIU SPECIAL

8

a VIII-a B

Cotan Iulia

PREMIU SPECIAL

Popa Alina

 

Olimpiada de Lectură - Lectura ca abilitate de viaţă – etapa județeană

 

Nr. crt.

Clasa

Nume și prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VI-a A

Bâzâitu Alexandra

II

Roșca Loredana

2

a VII-a A

Anagoste Elena Alexandra

III

3

a VIII-a A

Baias Bianca

II

4

a VIII-a A

Comănescu Andreea

II

5

a VIII-a A

Cambrea Mara Andreea

III

6

a VIII-a A

Lişman Maria

III

7

a VIII-a A

Postole Andrei

MENŢIUNE

8

a V-a A

Petre Alexandra

II

Popa Alina

9

a V-a A

Grigorescu Cassandra

MENŢIUNE

10

a V-a A

Gafar Sibel

MENŢIUNE

11

a V-a A

Florea Mihai Călin

MENŢIUNE

12

a VIII-a B

Cotan Iulia

II

13

a VIII-a B

Motoi Andrada

II

14

a VIII-a B

Uzun Teodora

II

15

a VIII-a B

Ancuţa Alexia

III

 

Olimpiada de limba engleză – faza județeană

 

Nr. crt.

Clasa

Nume și prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VI-a A

Cioroiu Silvia

II

Munteanu Mirela

2

a VI-a A

Lămăşanu Antonio

II

3

a VI-a A

Călin Melissa

III

4

a VII-a A

Ispas Anisia

II

5

a VIII-a B

Uzun Teodora

III

6

a VIII-a B

Cotan Iulia

MENȚIUNE

7

a VI-a A

Sauget Isabelle

I

Moraru Mădălina

 

Olimpiada de limba germană – faza județeană

 

Nr. crt.

Clasa

Nume și prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VIII-a A

Cambrea  Mara

Andreea

MENŢIUNE

Măntoiu Mihaela

2

a VIII-a A

Lişman Maria

Alexandra

MENŢIUNE

3

a VIII-a A

Baias Bianca

Maria

MENŢIUNE

4

a VIII-a A

Comănescu

Andreea

MENŢIUNE

5

a VII a A

Manea Tudor

MENŢIUNE

Stan Mihaela