Scoala nr. 28 Dan Barbilian Constanta

Euxin Math

 

Concursul Judeţean de MATEMATICĂ  

                 „EUXIN MATH”

                    Ediția a V a 

                  2017-2018

ETAPA a II a

Nr. crt.

Numele şi prenumele elevului

Clasa

Punctaj obţinut

Prof. îndrumător

1.                   

Carabaș Dimitrie

II

100

Ciuca Fevronia

2.                   

Dumitrescu Bianca

II

100

Ciuca Fevronia

3.                   

Elpujan Marco

II

100

Filat Galina

4.                   

Mocanu Anastasia Maria

II

100

Filat Galina

5.                   

Onofrei Alexandru

II

100

Filat Galina

6.                   

Rado Mara Karina

II

100

Filat Galina

7.                   

Țapu David

II

100

Ciuca Fevronia

8.                   

BabuTudor

II

99,00

Ciuca Fevronia

9.                   

Dușu Filip

II

98,00

Ciuca Fevronia

10.               

Omer Elif

II

98,00

Negulescu Elena

11.               

Mazilu  Nectaria

II

97,50

Ciuca Fevronia

12.               

Bejan Maria

II

97,00

Ciuca Fevronia

13.               

Pârlețeanu Bianca

II

97,00

Ciuca Fevronia

14.               

Buzoiu Anna

II

94,00

Filat Galina

15.               

Papp Flavius

II

94,00

Ciuca Fevronia

16.               

MocanuTeodora

II

92,50

Filat Galina

17.               

Turiceanu Laurette

II

90,00

Ciuca Fevronia

18.               

Tega George Mihai

III

95,00

Zecheru Florina

19.               

Dobre Anastasia Maria

III

90,00

Comănici Mihaela

20.               

Stoica Stefan

III

90,00

Zecheru Florina

21.               

Bâzâitu  Theodor  George

IV

100

Mihai Radu Liliana

22.               

Buzea Mario Octavian

IV

100

David Doina

23.               

Câmpan Andreea

IV

100

Mihai Radu Liliana

24.               

Davidov Alexei

IV

100

David Doina

25.               

Georgescu Mihai

IV

100

Mihai Radu Liliana

26.               

Pavel Bogdan Ștefan

IV

100

Rupesac Ecaterina

27.               

Oancea  Drăistaru Rareș

IV

99,00

David Doina

28.               

Păduraru Ioana Alexia

IV

99,00

Mihai Radu Liliana

29.               

Făgădău Alexandru

IV

98,00

David Doina

30.               

Lazar Karina Andreea

IV

98,00

Mihai Radu Liliana

31.               

Mihai Andrei

IV

96,00

David Doina

32.               

Denghel Rareș

IV

95,80

Varsami Nicoleta

33.               

Iancu Ariana

IV

94,15

David Doina

34.               

Boambă Delia

IV

94,00

David Doina

35.               

Benchea D. Rareş Andrei

IV

92,00

Rupesac Ecaterina

36.               

Mazilu Xenia

IV

90,00

Rupesac Ecaterina

 

 ETAPA I

Nr. crt

Numele și prenumele elevului

Clasa

Punctaj

Profesor îndrumător

1.                   

Omer Elif

II

100

Negulescu Elena

2.                   

Dumitrescu Bianca

II

98,00

Ciuca Fevronia

3.                   

Țapu David

II

98,00

Ciuca Fevronia

4.                   

Buzoiu Anna

II

97,00

Filat Galina

5.                   

Onofrei Alexandru

II

97,00

Filat Galina

6.                   

Rado Mara Karina

II

97,00

Filat Galina

7.                   

Turiceanu Laurette

II

97,00

Ciuca Fevronia

8.                   

Corneliu Luca Daniel

II

96,50

Filat Galina

9.                   

Elpujan Marco

II

95,00

Filat Galina

10.               

Babu Tudor

II

91,00

Ciuca Fevronia

11.               

Bejan Maria

II

91,00

Ciuca Fevronia

12.               

Papp Flavius

II

91,00

Ciuca Fevronia

13.               

Carabaș Dimitrie

II

90,00

Ciuca Fevronia

14.               

Dușu Filip

II

90,00

Ciuca Fevronia

15.               

Mazilu Nectaria

II

90,00

Ciuca Fevronia

16.               

Mocanu Anastasia Maria

II

90,00

Filat Galina

17.               

Mocanu Teodora

II

90,00

Filat Galina

18.               

Pârlețeanu Bianca

II

90,00

Ciuca Fevronia

19.               

Serghei Antonio Vladimir

    II

90,00

Filat Galina

20.               

Tănase Eduard

II

90,00

Ciuca Fevronia

21.               

Țuțuianu Daniel Florin

II

90,00

Filat Galina

22.               

Dobre Anastasia Maria

III

100

Comănici Mihaela

23.               

Dană Ina Andreea

III

98,00

Comănici Mihaela

24.               

Tega George Mihai

III

98,00

Zecheru Florina

25.               

Bufnea Alessia Cristina

III

96,00

Comănici Mihaela

26.               

Curea Eduard

III

96,00

Comănici Mihaela

27.               

Duma Gabriel

III

96,00

Zecheru Florina

28.               

Rizea I.A. Matei Andrei

III

96,00

Stroe Ortansa

29.               

Stoica Stefan

III

96,00

Zecheru Florina

30.               

Omer Tara

III

95,00

Comănici Mihaela

31.               

Platon Aram Andrei

III

95,00

Comănici Mihaela

32.               

Bularda Maria Alexandra

III

94,50

Comănici Mihaela

33.               

Cazacu I. Mihai

III

94,00

Stroe Ortansa

34.               

Ismail Alsu

III

93,50

Zecheru Florina

35.               

Popescu Ana-Maria

III

93,00

Comănici Mihaela

36.               

Chelcioiu Cezar Leonard

III

90,00

Zecheru Florina

37.               

Drăghici Denis

III

90,00

Zecheru Florina

38.               

Țarina Iustin

III

90,00

Zecheru Florina

39.               

Zaharia Sebastian Alexandru

III

90,00

Comănici Mihaela

40.               

Bătrânu Robert Andrei

IV

100

Rupesac Ecaterina

41.               

Bâzâitu  Theodor  George

IV

100

Mihai Radu Liliana

42.               

Benchea D. Rareş Andrei

IV

100

Rupesac Ecaterina

43.               

Blăniţă A.M. Rareş Ionuţ

IV

100

Rupesac Ecaterina

44.               

Boambă Delia

IV

100

David Doina

45.               

Buzea Mario Octavian

IV

100

David Doina

46.               

Curti Erin

IV

100

Varsami Nicoleta

47.               

Davidov Alexei

IV

100

David Doina

48.               

Făgădău Alexandru

IV

100

David Doina

49.               

Georgescu Mihai

IV

100

Mihai Radu Liliana

50.               

Iancu Ariana

IV

100

David Doina

51.               

Lazar Karina Andreea

IV

100

Mihai Radu Liliana

52.               

Mihai Andrei

IV

100

David Doina

53.               

Muntean Mara

IV

100

Mihai Radu Liliana

54.               

Pavel Bogdan Ștefan

IV

100

Rupesac Ecaterina

55.               

Păduraru Ioana Alexia

IV

100

Mihai Radu Liliana

56.               

Sezonov Erica Marcela

IV

100

Mihai Radu Liliana

57.               

Denghel Rareș

IV

99,00

Varsami Nicoleta

58.               

Oancea Drăistaru Rareș

IV

99,00

David Doina

59.               

Câmpan Andreea

IV

98,50

Mihai Radu Liliana

60.               

Coja Simina

IV

98,50

Varsami Nicoleta

61.               

Tomi Ileana Alexia

IV

98,50

Rupesac Ecaterina

62.               

Adam Albert

IV

98,00

Mihai Radu Liliana

63.               

Mazilu Xenia

IV

98,00

Rupesac Ecaterina

 

Concursul judeţean de matematică

,,EUXIN MATH”

Ediţia a IV-a

13 mai 2017

 

Nr. Crt.

Numele elevului

Clasa

Punctaj

Premiul

Profesor coordonator

  1.  

Dană Ina Andreea

II

100

I

Comănici Mihaela

  1.  

Dobre Anastasia Maria

II

100

I

Comănici Mihaela

  1.  

Nastasia Maria

II

97,50

I

Zecheru Florina

  1.  

Cazacu Mihai

II

94,50

II

Stroe Ortansa

  1.  

Rizea Matei

II

92,50

III

Stroe Ortansa

  1.  

Tofan Patricia

II

92,50

III

Stroe Ortansa

  1.  

Pavel Bogdan Ștefan

III

97,50

I

Rupesac Ecaterina

  1.  

Georgescu Mihai

III

96,50

II

Mihai-Radu Liliana

  1.  

Mircioiu Maria

III

95,50

II

David Doina

  1.  

Câmpan Andreea

III

93,00

III

Mihai-Radu Liliana

  1.  

Făgădău Alexandru

III

91,00

M

David Doina

  1.  

Ismăileanu Mara

IV

100

I

Iliescu Simona

  1.  

Paicu Tanya

IV

100

I

Iliescu Simona

  1.  

Tode Antonia Ianula

IV

100

I

Burlacu Irina

  1.  

Bobe Delia

IV

100

I

Iliescu Simona

  1.  

Dumitrescu Adriana

IV

95,00

II

Iliescu Simona