Scoala nr. 28 Dan Barbilian Constanta

Rezultate olimpiade

ANUL ȘCOLAR 2017-2018

 

Olimpiada de limba engleză  - faza județeană

Nr.crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor îndrumător

1.

Ispas Anisia

a VIII a A

II

Munteanu Mirela

2.

Sauget Isabelle

a VII a A

II

Dinică Oana

3.

Cernica - Alstadter Lisa

a VII a A

Mențiune

Dinică Oana

4.

Tănăsescu Ramona

a VII a A

Mențiune

Munteanu Mirela

5.

Lămășanu Antonio

a VII a A

Mențiune

Munteanu Mirela

6.

Bâzâitu Alexandra Darclee

a VII a A

Mențiune

Dinică Oana

 

Mica olimpiadă de geografie „TERRA” – clasele V-VII, Ediția a VI a

Nr. crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor îndrumător

1

Dode Cristiana

a V a B

II

Nicolai Georgian

2

Cadîr Emir Tayar

a V a B

III

Nicolai Georgian

 

 Olimpiada „Lectura ca abilitate de viață” - faza județeană

Nr.crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor îndrumător

1

Toma Mihnea

a V-a A

II

Roșca Loredana

2

Ciurea Mara Andreea

a V-a A

Mențiune

Roșca Loredana

3

Leolea Alesia

a V-a A

Premiul special

Roșca Loredana

4

Petre Alexandra

a VI-a A

Premiul special

Popa Alina

5

Sauget Isabelle

a VII-a A

Premiul special

Roșca Loredana

6

Tragone Alexia

a VII-a A

Premiul special

Roșca Loredana

7

Mustafa Fadileh

a VIII-a A

Mențiune

Roșca Loredana

8

Anagoste Elena Alexandra

a VIII-a A

Premiul special

Roșca Loredana

 

Olimpiada judeţeană de Limba şi literatura română-faza județeană

Nr.crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor îndrumător

1.

Bâzâitu Alexandra Darcle

a VII-a A

Mențiune

Roșca Loredana

2.

Anagoste Elena Alexandra

a VIII -a A

Premiul special

Roșca Loredana

 

Olimpiada de Religie - faza județeană

Nr.crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor îndrumător

1.

Tragone Alexia

a VII- a A

Mențiune

Ursachi Cristina

 

Olimpiada de Religie - faza locală

Nr.crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor îndrumător

Observații

1.

Arnăutu Bianca

a VI-a B

93 p

Ursachi Cristina

Calificat etapa județeană

2.

Tragone Alexia

a VII-a A

90 p

Ursachi Cristina

Calificat etapa județeană

 

Olimpiada de matematică - faza locală 

Nr. Crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor îndrumător

Observații

1

FULINA TINA

a V a B

Mențiune

Negoiță Diana

Calificat etapa județeană

 

Concursul de matematică „TOMIS”-etapa locală

Nr. Crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor îndrumător

1

CIUREA MARA

a V a A

Mențiune

Negoiță Diana

 

Olimpiada de Limba Germană - etapa județeană

Nr. crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

Professor îndrumător

Observații

1

BÂZÂITU ALEXANDRA DARCLE

a VII a A

I

Măntoiu Ana Mihaela

Nivel lingvistic B1

2

SAUGET ISABELLE

a VII a A

II

Măntoiu Ana Mihaela

Nivel lingvistic B1

 

 

 

 

 

 

 

 

Olimpiada de Astronomie și Astrofizică - etapa județeană

Nr. Crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor coordonator

1

Prodan Răzvan Andrei

a VIII a B

I

(calificat ETAPA NAȚIONALĂ)

Radu Nicolae

 

„Magia Stiinţelor” din cadrul proiectului judeţean „Miracolul Ştiinţelor” 

Nr. Crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor coordonator

1

Prodan Răzvan Andrei

a VIII a B

I

(SECȚIUNEA EXPERIMENT)

 

Munteanu Lăcrămioara

 

Olimpiada de Limba și literatura română - etapa locală

Nr. crt.

Nume şi prenume elev

Clasa

Punctaj

Profesor îndrumător

Observații

1.

Ciurea Mara Andreea

 a V a A

109,5

Roşca Loredana-Elena

Calificat etapa județeană

2.

Toma Mihnea Ştefan

a V a A

107,5

Roşca Loredana-Elena

Calificat etapa județeană

3.

Sauget Isabelle

a VII a A

116

Roşca Loredana-Elena

Calificat etapa județeană

4.

Bâzâitu Alexandra Darcle

a VII a A

103

Roşca Loredana-Elena

Calificat etapa județeană

5.

Sălcianu Diana Ioana

a VIII a A

116

Roşca Loredana-Elena

Calificat etapa județeană

6.

Anagoste Elena Alexandra

a VIII a A

103

Roşca Loredana-Elena

Calificat etapa județeană

7.

Grigorescu Casandra

a VI a A

110

Popa Alina

 

Calificat etapa județeană

8.

Cosma Ioana

a VI a A

100,5

Popa Alina

 

Calificat etapa județeană

 

Concursul de Matematică „TOMIS” – etapa locală

Nr. Crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Punctaj

Profesor coordonator

Observații

1

Ciurea Mara

a V a A

65

Negoiță Diana

Calificat etapa județeană

2

Fulina Tina

a V a B

60

Negoiță Diana

Calificat etapa județeană

3

Cadîr Emir

a V a B

55

Negoiță Diana

Calificat etapa județeană

4

Dode Cristiana

a V a B

55

Negoiță Diana

Calificat etapa județeană

5

Toma Mihnea

a V a A

55

Negoiță Diana

Calificat etapa județeană

6

Leolea Alesia

a V a A

50

Negoiță Diana

Calificat etapa județeană

7

Dimcică Dinu

a VI a A

65

Negoiță Diana

Calificat etapa județeană

8

Martalog Claudia

a VI a B

65

Negoiță Diana

Calificat etapa județeană

 

Olimpiada de biologie - faza locală

Nr. crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul obținut

Profesor coordonator

Observații

1.

Sauget Isabelle

a VII a A

Mențiune

Băltuță Florica

Calificat etapa județeană

 

 

 

 

Elevi calificaţi pentru etapa locală a olimpiadei de matematică

Nr.crt.

Clasa

Numele şi prenumele elevului

Profesor coordonator

1

V

Toma Mihnea

Negoiță Diana Claudia

2

V

Leolea Alesia

Negoiță Diana Claudia

3

V

Ciurea Mara

Negoiță Diana Claudia

4

V

Fulina Tina

Negoiță Diana Claudia

5

V

Dode Cristiana

Negoiță Diana Claudia

6

V

Cadir Emir

Negoiță Diana Claudia

7

VI

Dimcica Dinu

Negoiță Diana Claudia

8

VI

Filimon Alexandra

Negoiță Diana Claudia

9

VI

Martalog Claudia

Negoiță Diana Claudia

10

VI

Dragomir Andreea

Negoiță Diana Claudia

11

VII

Fulea Lorena

Arventiev Maria

12

VIII

Anagoste Elena

Arventiev Maria

 

 

ANUL ȘCOLAR 2016-2017

Olimpiada de Astronomie şi Astrofizică – Faza Judeţeană

 

Nr. crt

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VII a B

Prodan Răzvan

I

(CALIFICAT – ETAPA NAŢIONALĂ)

Radu Nicolae

Olimpiada de limba şi literatura română – etapa județeană

Nr. crt.

Clasa

Nume și prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VI-a A

Sauget Isabelle

MENŢIUNE

Roșca Loredana

2

a VI-a A

Bâzâitu Alexandra

PREMIU SPECIAL

3

a VIII-a A

Baias Bianca

III

4

a VIII-a A

Cambrea Mara

PREMIU SPECIAL

5

a VIII-a A

Comănescu Andreea

PREMIU SPECIAL

6

a VIII-a A

Lişman Maria

PREMIU SPECIAL

7

a VIII-a A

Postole Andrei

PREMIU SPECIAL

8

a VIII-a B

Cotan Iulia

PREMIU SPECIAL

Popa Alina

 

Olimpiada de Lectură - Lectura ca abilitate de viaţă – etapa județeană

 

Nr. crt.

Clasa

Nume și prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VI-a A

Bâzâitu Alexandra

II

Roșca Loredana

2

a VII-a A

Anagoste Elena Alexandra

III

3

a VIII-a A

Baias Bianca

II

4

a VIII-a A

Comănescu Andreea

II

5

a VIII-a A

Cambrea Mara Andreea

III

6

a VIII-a A

Lişman Maria

III

7

a VIII-a A

Postole Andrei

MENŢIUNE

8

a V-a A

Petre Alexandra

II

Popa Alina

9

a V-a A

Grigorescu Cassandra

MENŢIUNE

10

a V-a A

Gafar Sibel

MENŢIUNE

11

a V-a A

Florea Mihai Călin

MENŢIUNE

12

a VIII-a B

Cotan Iulia

II

13

a VIII-a B

Motoi Andrada

II

14

a VIII-a B

Uzun Teodora

II

15

a VIII-a B

Ancuţa Alexia

III

 

Olimpiada de limba engleză – faza județeană

 

Nr. crt.

Clasa

Nume și prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VI-a A

Cioroiu Silvia

II

Munteanu Mirela

2

a VI-a A

Lămăşanu Antonio

II

3

a VI-a A

Călin Melissa

III

4

a VII-a A

Ispas Anisia

II

5

a VIII-a B

Uzun Teodora

III

6

a VIII-a B

Cotan Iulia

MENȚIUNE

7

a VI-a A

Sauget Isabelle

I

Moraru Mădălina

 

Olimpiada de limba germană – faza județeană

 

Nr. crt.

Clasa

Nume și prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VIII-a A

Cambrea  Mara

Andreea

MENŢIUNE

Măntoiu Mihaela

2

a VIII-a A

Lişman Maria

Alexandra

MENŢIUNE

3

a VIII-a A

Baias Bianca

Maria

MENŢIUNE

4

a VIII-a A

Comănescu

Andreea

MENŢIUNE

5

a VII a A

Manea Tudor

MENŢIUNE

Stan Mihaela