Scoala nr. 28 Dan Barbilian Constanta

Concursuri gimnaziu

 

ANUL ȘCOLAR 2017 - 2018

 

Concursul judeţean „Basmul toamnei” - Piatra Neamț

Nr. Crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor coordonator

1

Stănilă Robert

a V a  A

I

 

Ursachi Cristina

 

Concursul interjudeţean „ Ştefan cel Mare şi sfânt - simbol al existenței noastre creștine” 

Secţiunea Powerpoint- Suceava

Nr. Crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor coordonator

1

Bornac Sebastian

a VII a  A

I

 

Ursachi Cristina

 

Festivalul de literatura pentru copii „Sfânta Varvara” - Aninoasa

Nr. Crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor coordonator

1

Tănăsescu Ramona

a VII a  A

II

 

Ursachi Cristina

2

Bajdechi Antonio

 

a VIII a  B

I

Ursachi Cristina

 

 

ANUL ȘCOLAR 2016-2017

Concursul Cultură şi civilizaţie românească” – etapa județeană

 

Nr. crt.

Clasa

Nume și prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VII-a A

Anagoste Elena

MENȚIUNE

Roșca Loredana

 

 

Concursul judeţean de limba germană - “Spaß auf Deutsch”

 

Nr.crt

Clasa

Nume și prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VIII-a A

Comănescu

Andreea

I

Măntoiu Mihaela

2

a VIII-a A

Baias Bianca

Maria

III

3

a VIII-a A

Lişman Maria

Alexandra

MENŢIUNE

4

a VIII-a A

Rado Justin

MENŢIUNE

5

a VIII-a A

Postole Andrei

MENŢIUNE

6

a VII-a A

Popescu Mihail

II

Stan Mihaela

7

a VII-a A

Fratuţescu Lucas

III

8

a VII-a A

Lupea Cristina

MENȚIUNE

 

Concursul regional – Fantezii Pascale

 

Nr. crt

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a IV a B

Gheorghiu Daria

I

Ursachi Cristina

2

a IV a B

Tode Antonia

II

3

a VI a A

Sauget Isabelle

II

 

Etapa naţională  ”Icoana -  Sufletului de copil”

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a II-a  C

Tofan Patricia

III

Ursachi Cristina

2

a IV a A

Paicu Tanya

II

3

a VII-a  A

Mustafa Fadileh

II

 

 Etapa judeţeană  „Satul dobrogean”

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VI a B

Fulea Lorena

III

Ursachi Cristina

2

a VIII a A

Fulea Ştefania Beatrice

MENŢIUNE

 

Etapa internaţională - „Culorile toamnei”

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VIII a  B

Cotan Iulia

III

Ursachi Cristina

 

Etapa judeţeană  „Copiii şi marea”

Nr. crt

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VII a A

Mustafa Fadileh

II

Ursachi Cristina

 

 Etapa naţională  - Concurs “Târg de mărţişoare”

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1.

a IV-a B

Nistoreanu Adoriana

I

Ursachi Cristina

 

 Faza judeţeană - Concurs „Cultură şi spiritualitate”

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1.

a VII a A

Anagoste Elena

MENŢIUNE

Ursachi Cristina

Roşca Loredana

 

 Etapa judeţeană - „Troiţa , biserica în miniatură”

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VIII-a  A

Comănescu

 Andreea

II

Ursachi Cristina

2

a VIII-a  A

Toma Iustin

II

 

 Concursul judeţean de geografie “Constantin Brătescu”

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VI a A

Bâzâitu Alexandra Darcle

MENŢIUNE

Nicolai Georgian

2

a VII a A

Fratuţescu Lucas

MENŢIUNE

 

 Etapa Judeţeană – Concursul Geo +

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VIII a  A

Despinoiu Armand Theodor

 MENŢIUNE

 

Nicolai Georgian

 

Gimnaziada de Atletism

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VI a A

Licărete Irina

III

  

 

      Şeitan Elena

2

a VII a B

Ochiuleţ Delia

III

3

a VIII a A

Petcu Alexandru

III

4

a VIII a A

Ocu Dragoş

III

5

a VIII a A

Ismail Albert

III

6

a VIII a B

Giogi Olimpia

III

7

a VIII a B

Năstase Ștefan

III

 

 Concursul "Satul dobrogean"

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a V a A

Grasa Mihnea

I

Iordan Mihaela

2

a V a A

Iacob Rebeca

I

3

a VI a A

Sauget Isabelle

I

 

 Concursul  „Satul dobrogean”

Nr. Crt

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VIII a B

Cotan Iulia

I

Iordan Mihaela

2

a VIII a A

Baias Bianca

III