Scoala nr. 28 Dan Barbilian Constanta

Amicii Isteți

 

CONCURSUL JUDEȚEAN DE CULTURĂ GENERALĂ

,,AMICII ISTEȚI”

Ediția a IV-a

 

   ETAPA JUDEȚEANĂ-19 MAI 2018

 

  CLASA PREGĂTITOARE

 

Nr.

crt

Numele și prenumele elevului

Prof. îndrumător

 

Punctaj

1.       

Began Elena

Iliescu Simona

100

2.       

Câmpan Elena

Iliescu Simona

98

3.       

Ismail Timur

Iliescu Simona

100

4.       

Onofrei Oana

Burlacu Irina

98

5.       

Tăuteanu Irina

Opincaru Silvia

94

6.       

Teşeleanu Carina Maria

Iliescu Simona

98

7.       

Tudor Mario Alexandru

Iliescu Simona

98

                                                                              

CLASA   I

 

Nr. crt

Numele şi prenumele elevului

Prof. îndrumător

Punctaj

1

Lățea Tudor-Constantin

Moraru Constanda

95

2

Hrițcu Irina Maria

Amet Maria

86

3

Ioniță Mario-Robert

Moraru Constanda

86

4

Iliescu  Tudor-Ștefan

Moraru Constanda

85

5

Munteanu  George Gabriel

Moraru Constanda

82,5

6

Donea Alexandru Marius

Amet Maria

76

7

Chiosea  Anastasia

Moraru Constanda

72

8

Dragomir Victor-Nicolae

Moraru Constanda

71

9

Dache  Ştefania Irina

Iorucu Constanța

66

 

Etapa a II a - elevi calificați pentru etapa județeană - 21.04.2018

 

Nr. Crt.

Numele si prenumele elevului

Clasa

Punctaj obţinut

Premiul

Prof. Îndrumător

1          

Ismail Timur

CP

97,50

I

Iliescu Simona

2          

Teşeleanu Carina Maria

CP

97,50

I

Iliescu Simona

3          

Began Elena

CP

95,00

II

Iliescu Simona

4          

Onofrei Oana

CP

95,00

II

Burlacu Irina

5          

Tăuteanu Irina

CP

95,00

II

Opincaru Silvia

6          

Câmpan Elena

CP

92,50

III

Iliescu Simona

7          

Tudor Mario Alexandru

CP

90,00

M

Iliescu Simona

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr. crt.

Numele şi prenumele elevului

Clasa

Punctaj obţinut

Premiul

Prof. îndrumător

                 1

Hrițcu Irina Maria

I

100

I

Amet Maria

2          

Ioniță Mario-Robert

I

100

I

Moraru Constanda

3          

Munteanu  George Gabriel

I

100

I

Moraru Constanda

4          

Donea Alexandru Marius

I

97,00

I

Amet Maria

5          

Dragomir Victor-Nicolae

I

96,50

II

Moraru Constanda

6          

Lățea Tudor-Constantin

I

95,00

II

Moraru Constanda

7          

Iliescu  Tudor-Ștefan

I

93,50

III

Moraru Constanda

8          

Dinu Rareș-Ioan

I

92,50

III

Moraru Constanda

9          

Chiosea  Anastasia

I

91,75

M

Moraru Constanda

10      

Dache  Ştefania Irina

I

90,50

M

Iorucu Constanța

 

Etapa I -  pe școală - 10. 03. 2018 

Nr. Crt.

Numele și prenumele elevului

Clasa

Punctaj obținut

Profesor îndrumător

1.       

Teşeleanu Carina Maria

P

100,00

Iliescu Simona

2.       

Voinea Ruxandra Ioana

P

100,00

Iliescu Simona

3.       

Şuteu Vlad Andrei

P

98,00

Chivulescu Cristina

4.       

Onofrei Oana

P

97,50

Burlacu Irina

5.       

Tăuteanu Irina

P

97,50

Opincaru Silvia

6.       

Zoga Ana Ştefania

P

97,50

Burlacu Irina

7.       

Popovici Andreea Denisa

P

96,50

Burlacu Irina

8.       

Calota Toma 

P

95,00

Iliescu Simona

9.       

Câmpan Elena

P

95,00

Iliescu Simona

10.   

Ismail Timur 

P

95,00

Iliescu Simona

11.   

Moldoveanu Teodora 

P

95,00

Chivulescu Cristina

12.   

Stanca Laura Alexandra

P

95,00

Iliescu Simona

13.   

Vasilache Ştefan

P

95,00

Chivulescu Cristina

14.   

Began Elena 

P

93,00

Iliescu Simona

15.   

Petică Vlad Octavian

P

93,00

Iliescu Simona

16.   

Rizescu Alexandra

P

93,00

Burlacu Irina

17.   

Ursz Renata

P

93,00

Opincaru Silvia

18.   

Velea Daphne Elena

P

93,00

Burlacu Irina

19.   

Dumitrache Maria

P

92,50

Burlacu Irina

20.   

Hoțescu Ștefania Alexia

P

92,50

Iliescu Simona

21.   

Sinos Andreas Kanellos

P

92,50

Burlacu Irina

22.   

Munteanu Eliza

P

92,00

Chivulescu Cristina

23.   

Zuca Paul

P

91,00

Chivulescu Cristina

24.   

Tudor Mario Alexandru

P

90,50

Iliescu Simona

25.   

Dinu Rareș-Ioan

I

100,00

Moraru Constanda

26.   

Donea Alexandru Marius

I

100,00

Amet Maria

27.   

Lățea Tudor-Constantin

I

100,00

Moraru Constanda

28.   

Neagu Darius Alexandru

I

100,00

Oance Georgiana

29.   

Chivu-Miron Rareș

I

99,00

Moraru Constanda

30.   

Iliescu  Tudor-Ștefan

I

99,00

Moraru Constanda

31.   

Munteanu  George Gabriel

I

99,00

Moraru Constanda

32.   

Neicu  Bianca Maria

I

98,00

Moraru Constanda

33.   

Ioniță Mario-Robert

I

97,50

Moraru Constanda

34.   

Dache  Ştefania Irina

I

97,00

Iorucu Constanța

35.   

Hrițcu Irina Maria

I

97,00

Amet Maria

36.   

Năcuță  Bianca-Maria

I

97,00

Moraru Constanda

37.   

Grigore  Dragoș Andrei

I

96,00

Iorucu Constanța

38.   

Sinos  Nicolas Răzvan

I

96,00

Moraru Constanda

39.   

Dumitriu Luca Andrei

I

95,00

Oance Georgiana

40.   

Chiosea  Anastasia

I

94,00

Moraru Constanda

41.   

Dimulescu  Denis-Ștefan

I

94,00

Moraru Constanda

42.   

Dragomir Victor-Nicolae

I

94,00

Moraru Constanda

43.   

Ismail  Pîrlanta

I

94,00

Iorucu Constanța

44.   

Lefter  Eduard Andrei

I

94,00

Iorucu Constanța

45.   

Sterea  Robert-Florin

I

94,00

Iorucu Constanța

46.   

Cojuhari  Nichita

I

93,00

Iorucu Constanța

47.   

Ionescu Ana Maria

I

93,00

Amet Maria

48.   

Tallawei  Safinaz

I

93,00

Iorucu Constanța

 

CONCURS  JUDEŢEAN DE CULTURĂ GENERALĂ

AMICII  ISTEŢI

Ediţia a III-a

Etapa județeană

27.05.2017

 

 

Nr. crt.

Numele elevului

Clasa

Punctaj

Premiul

Profesor coordonator

1.       

Lățea Tudor Constantin

CP

100

I

Moraru  Constanda

2.       

Munteanu George

CP

98

I

Moraru Constanda

3.       

Costea Petru

CP

95

II

Moraru  Constanda

4.       

Babu Tudor

I

100

I

Ciucă Fevronia

5.       

Elpujan Marco

I

98

I

Filat Galina

6.       

Papp Flavius

I

98,00

I

Ciucă Fevronia

7.       

Omer Elif

I

96,5

  II

  Negulescu Elena

8.       

Buzoiu Anna

I

95,5

II

Filat Galina

9.       

Onofrei Alexandru

I

95,00

II

Filat Galina

10.   

Țuțuianu Daniel Florin

I

94,00

II

Filat Galina

11.   

Manea Catinca

I

91,00

M

Ciucă Fevronia

12.   

Tiţoiu Rebecca

I

91,00

M

Socariciu Paula

13.   

Turiceanu Laurette

I

90,50

M

Ciucă Fevronia

14.   

Țapu David

I

90,00

M

 Ciucă Fevronia