Scoala nr. 28 Dan Barbilian Constanta

Comorile condeiului

 

Concursul Judeţean de Limba şi literatura română

,,Comorile condeiului”

Ediția a V-a

ANUL ȘCOLAR 2017-2018

ETAPA a II a

 

Nr. crt.

Numele şi prenumele elevului

Clasa

Punctaj obţinut

Prof. îndrumător

1.       

Mocanu Anastasia Maria

II

99,00

Filat Galina

2.       

Dumitrescu Bianca

II

98,20

Ciucă Fevronia

3.       

Bejan Maria

II

96,70

Ciucă Fevronia

4.       

Panița Maria

II

96,50

Ciucă Fevronia

5.       

Corneliu Luca Daniel

II

96,40

Filat Galina

6.       

Buzoiu Anna

II

96,00

Filat Galina

7.       

Dinu Antonia

II

95,60

Ciucă Fevronia

8.       

Onofrei Alexandru

II

94,90

Filat Galina

9.       

Gruia Maria

II

94,70

Filat Galina

10.   

Rado Mara Karina

II

93,40

Filat Galina

11.   

Turiceanu Laurete

II

92,40

Ciucă Fevronia

12.   

Bușegeanu Miryam

II

90,00

Negulescu Elena

13.   

Mazilu Nectaria

II

90,00

Ciucă Fevronia

14.

Rosculeț Robert Paraschiv

III

100

Zecheru Florina

15.

Zaharia Sebastian Alexandru

III

100

Comănici Mihaela

16.

Bularda Maria Alexandra

III

99,60

Comănici Mihaela

17.

Ismail Alsu

III

97,70

Zecheru Florina

18.

Dană Ina Andreea

III

96,50

Comănici Mihaela

19.

Olteanu Delia Mihaela

III

94,00

Stroe Ortansa

20.

Pană Sarmis

III

94,00

Zecheru Florina

21.

Pîrvan-Rus Marta Sofia

III

94,00

Comănici Mihaela

22.

Chelcioiu Cezar Leonard

III

92,20

Zecheru Florina

23.

Cristea Filip

III

90,30

Comănici Mihaela

24

Pană Maria Elena

III

90,00

Stroe Ortansa

25

Popescu Ana-Maria

III

90,00

Comănici Mihaela

26

Rizea. Matei Andrei

III

90,00

Stroe Ortansa

27.

Antonov Teodora

IV

94,00

Mihai-Radu Liliana

28.

Boambă Delia

IV

90,70

David Doina

29.

Câmpan Andreea

IV

90,00

Mihai-Radu Liliana

30.

Coja Simina

IV

90,00

Varsami Nicoleta

31.

Păduraru Ioana Alexia

IV

90,00

Mihai-Radu Liliana

 

ETAPA I 

Nr. crt.

Numele și prenumele elevului

Clasa

Punctaj

Prof. îndrumător

1.      

Buzoiu Anna

II

100

Filat Galina

2.      

Dumitrescu Bianca

II

100

Ciucă Fevronia

3.      

Mocanu Anastasia Maria

II

100

Filat Galina

4.      

Carabaș Dimitrie

II

98

Ciucă Fevronia

5.      

Gruia Maria

II

97

Filat Galina

6.      

Rado Mara Karina

II

97

Filat Galina

7.      

Bejan Maria

II

96,70

Ciucă Fevronia

8.      

Onofrei Alexandru

II

96,50

Filat Galina

9.      

Mocanu Teodora

II

96

Filat Galina

10.  

Pușa Alexandru

II

95

Filat Galina

11.  

Tănase Eduard

II

95

Ciucă Fevronia

12.  

Bușegeanu Miryam

II

94

Negulescu Elena

13.  

Corneliu Luca Daniel

II

94

Filat Galina

14.  

Mazilu Nectaria

II

94

Ciucă Fevronia

15.  

Constantin Karla Maria

II

93,30

Filat Galina

16.  

Butuc Sofia

II

93

Ciucă Fevronia

17.  

Dinu Antonia

II

92,90

Ciucă Fevronia

18.  

Panița Maria

II

92,10

Ciucă Fevronia

19.  

Dina Sofia

II

92

Ciucă Fevronia

20.  

Naniș Livia

II

91

Negulescu Elena

21.  

Nițu Theodora

II

91

Ciucă Fevronia

22.  

Dușu Filip

II

90,30

Ciucă Fevronia

23.  

Turiceanu Laurete

II

90,10

Ciucă Fevronia

24.  

Cristea Sofia

II

90

Filat Galina

 

 

Nr. crt.

Numele și prenumele elevului

Clasa

Punctaj

Prof. îndrumător

1.      

Bularda Maria Alexandra

III

100

Comănici Mihaela

2.      

Hoțescu Yasmina- Ioana

III

100

Stroe Ortansa

3.      

Ismail Alsu

III

100

Zecheru Florina

4.      

Matei Mara

III

100

Zecheru Florina

5.      

Olteanu R.M. Delia Mihaela

III

100

Stroe Ortansa

6.      

Pană Sarmis

III

100

Zecheru Florina

7.      

Pîrvan-Rus Marta Sofia

III

100

Comănici Mihaela

8.      

Popescu Ana-Maria

III

100

Comănici Mihaela

9.      

Rizea I.A. Matei Andrei

III

100

Stroe Ortansa

10.  

Rosculeț Robert Paraschiv

III

100

Zecheru Florina

11.  

Serseniuc M. Antonia

III

100

Stroe Ortansa

12.  

Zaharia Sebastian Alexandru

III

100

Comănici Mihaela

13.  

Pană Maria Elena

III

99,20

Stroe Ortansa

14.  

Cristea Filip

III

99

Comănici Mihaela

15.  

Dană Ina Andreea

III

99

Comănici Mihaela

16.  

Tănase Andrei Rareș

III

99

Comănici Mihaela

17.  

Rotaru V.D. Ioana

III

98

Stroe Ortansa

18.  

Chelcioiu Cezar Leonard

III

97,20

Zecheru Florina

 

Nr. crt.

Numele și prenumele elevului

Clasa

Punctaj

Prof. îndrumător

1.      

Badiu  Xara Ioana

IV

100

Rupesac Ecaterina

2.      

Boambă Delia

IV

100

David Doina

3.      

Iancuș Dimas Mihai

IV

100

David Doina

4.      

Coja Simina

IV

99

Varsami Nicoleta

5.      

Iancu Ariana

IV

99

David Doina

6.      

Bechiș Sebastian

IV

98

David Doina

7.      

Georgescu Mihai

IV

98

Mihai-Radu Liliana

8.      

Buzea Mario Octavian

IV

97

David Doina

9.      

Mazilu Xenia

IV

97

Rupesac Ecaterina

10.  

Curti Erin

IV

96,50

Varsami Nicoleta

11.  

Cheosea Bianca Maria

IV

96

Rupesac Ecaterina

12.  

Câmpan Andreea

IV

95,80

Mihai-Radu Liliana

13.  

Păduraru Ioana Alexia

IV

95,50

Mihai-Radu Liliana

14.  

Făgădău Alexandru

IV

95

David Doina

15.  

Adam Albert

IV

94,80

Mihai-Radu Liliana

16.  

Bâzâitu  Theodor  George

IV

94,50

Mihai-Radu Liliana

17.  

Antonov Teodora

IV

94,50

Mihai-Radu Liliana

18.  

Sava Sonia

IV

94,50

Rupesac Ecaterina

19.  

Zoga Mara Theodora

IV

94,50

Mihai-Radu Liliana

20.  

Sauget Patricia Ioana

IV

92,80

Mihai-Radu Liliana

21.  

Davidov Alexei

IV

92,50

David Doina

22.  

Lefter Roxana

IV

92,50

David Doina

23.  

Matei David

IV

91,50

David Doina

24.  

Zamfir Daria Elena

IV

91,50

Rupesac Ecaterina

 

Concursul judeţean de limba şi literatura română

,,COMORILE  CONDEIULUI”

Ediția a IV a - FAZA JUDEȚEANĂ

Anul școlar 2016-2017

Nr. crt.

Numele elevului

Clasa

Punctaj

Premiul

Profesor coordonator

1

Dană Ina Andreea

II

100

I

Comănici Mihaela

2

Curea  Eduard

II

96,8

II

Comănici Mihaela

3

Anghel Adelina Elena

II

95,05

II

Zecheru Florina

4

Bufnea Alessia Cristina

II

94,4

II

Comănici Mihaela

5

Pană Sarmis Raul

II

90,9

M

Zecheru Florina

6

Țarină  Iustin Șonu

II

90,55

M

Zecheru Florina

7

Boambă Delia

III

100,00

I

David Doina

8

Sălăvăstru Mara Ioana

III

100,00

I

Mihai Radu Liliana

9

Georgescu Mihai

III

96,80

II

Mihai Radu Liliana

10

Iancu Ariana

III

93,80

III

David Doina

11

Lazăr Karina

III

93,80

III

Mihai Radu Liliana

12

Sauget Patricia

III

93,10

III

Mihai Radu Liliana

13

Pavel Bogdan Ștefan

III

92,30

III

Rupesac Ecaterina

14

Oprea Alexia

III

91,60

M

Rupesac  Ecaterina

15

Curti Erin

III

90,30

M

Varsami Nicoleta

16

Tode Antonia

IV

99,00

I

Burlacu Irina

17

Ragea David

IV

98,00

I

Iliescu Simona

18

Bobe Delia

IV

95,80

II

Iliescu Simona

19

Ismăileanu Mara

IV

91,70

M

Iliescu Simona

20

Ciurea Mara

IV

91,60

M

Iliescu Simona

21

Dumitrescu Adriana Nicoleta

IV

91,20

M

Iliescu Simona

22

Brașoveanu Marius

IV

90,00

M

Iliescu Simona