Rezultate Concurs Tomis 2012

In ziua de 15 Decembrie 2012 a fost organizat concursul TOMIS, etapa locala, iar in cadrul acestui concurs elevii scolii Dan Barbilian au obtinut rezultate extraordinare indrumati de domnii profesori Maria Arventiev si Vladimir Ahtamon.

La clasa a V-a elevul Boni Daniel s-a clasat al II-lea avand un punctaj de 95 de puncte, Tarachiu Paul si Theodoroviciu Paul au obtinut un punctaj de 70 de puncte, calificandu-se mai departe la etapa judeteana. Tot la clasa a V-a s-au mai calificat la etapa judeteana Mansuri Cosmin (65 puncte), Soare Alexandra (60 puncte), Trifu Gabriela (55 puncte) si Megas Alexandru (50 puncte).

La clasa a VII-a elevul Prodan George s-a clasat al III-lea, calificandu-se la etapa urmatoare, iar Grigore Diana si Ruja Cosmin au obtinut un punctaj de 50 de puncte calificandu-se si ei la etapa urmatoare.