Scoala nr. 28 Dan Barbilian Constanta

Rezultate olimpiade 2016-2017

Olimpiada de Astronomie şi Astrofizică – Faza Judeţeană

Nr. crt

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VII a B

Prodan Răzvan

I

(CALIFICAT – ETAPA NAŢIONALĂ)

Radu Nicolae

Olimpiada de limba şi literatura română – etapa județeană

Nr. crt.

Clasa

Nume și prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VI-a A

Sauget Isabelle

MENŢIUNE

Roșca Loredana

2

a VI-a A

Bâzâitu Alexandra

PREMIU SPECIAL

3

a VIII-a A

Baias Bianca

III

4

a VIII-a A

Cambrea Mara

PREMIU SPECIAL

5

a VIII-a A

Comănescu Andreea

PREMIU SPECIAL

6

a VIII-a A

Lişman Maria

PREMIU SPECIAL

7

a VIII-a A

Postole Andrei

PREMIU SPECIAL

8

a VIII-a B

Cotan Iulia

PREMIU SPECIAL

Popa Alina

 

Concursul Cultură şi civilizaţie românească” – etapa județeană

 

Nr. crt.

Clasa

Nume și prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VII-a A

Anagoste Elena

MENȚIUNE

Roșca Loredana

 

Olimpiada de Lectură - Lectura ca abilitate de viaţă – etapa județeană

 

Nr. crt.

Clasa

Nume și prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VI-a A

Bâzâitu Alexandra

II

Roșca Loredana

2

a VII-a A

Anagoste Elena Alexandra

III

3

a VIII-a A

Baias Bianca

II

4

a VIII-a A

Comănescu Andreea

II

5

a VIII-a A

Cambrea Mara Andreea

III

6

a VIII-a A

Lişman Maria

III

7

a VIII-a A

Postole Andrei

MENŢIUNE

8

a V-a A

Petre Alexandra

II

Popa Alina

9

a V-a A

Grigorescu Cassandra

MENŢIUNE

10

a V-a A

Gafar Sibel

MENŢIUNE

11

a V-a A

Florea Mihai Călin

MENŢIUNE

12

a VIII-a B

Cotan Iulia

II

13

a VIII-a B

Motoi Andrada

II

14

a VIII-a B

Uzun Teodora

II

15

a VIII-a B

Ancuţa Alexia

III

 

Olimpiada de limba engleză – faza județeană

 

Nr. crt.

Clasa

Nume și prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VI-a A

Cioroiu Silvia

II

Munteanu Mirela

2

a VI-a A

Lămăşanu Antonio

II

3

a VI-a A

Călin Melissa

III

4

a VII-a A

Ispas Anisia

II

5

a VIII-a B

Uzun Teodora

III

6

a VIII-a B

Cotan Iulia

MENȚIUNE

7

a VI-a A

Sauget Isabelle

I

Moraru Mădălina

 

Olimpiada de limba germană – faza județeană

 

Nr. crt.

Clasa

Nume și prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VIII-a A

Cambrea  Mara

Andreea

MENŢIUNE

Măntoiu Mihaela

2

a VIII-a A

Lişman Maria

Alexandra

MENŢIUNE

3

a VIII-a A

Baias Bianca

Maria

MENŢIUNE

4

a VIII-a A

Comănescu

Andreea

MENŢIUNE

5

a VII a A

Manea Tudor

MENŢIUNE

Stan Mihaela

 

Concursul judeţean de limba germană - “Spaß auf Deutsch”

 

Nr.crt

Clasa

Nume și prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VIII-a A

Comănescu

Andreea

I

Măntoiu Mihaela

2

a VIII-a A

Baias Bianca

Maria

III

3

a VIII-a A

Lişman Maria

Alexandra

MENŢIUNE

4

a VIII-a A

Rado Justin

MENŢIUNE

5

a VIII-a A

Postole Andrei

MENŢIUNE

6

a VII-a A

Popescu Mihail

II

Stan Mihaela

7

a VII-a A

Fratuţescu Lucas

III

8

a VII-a A

Lupea Cristina

MENȚIUNE

 

Concursul regional – Fantezii Pascale

Nr. crt

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a IV a B

Gheorghiu Daria

I

Ursachi Cristina

2

a IV a B

Tode Antonia

II

3

a VI a A

Sauget Isabelle

II

Etapa naţională  ”Icoana -  Sufletului de copil”

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a II-a  C

Tofan Patricia

III

Ursachi Cristina

2

a IV a A

Paicu Tanya

II

3

a VII-a  A

Mustafa Fadileh

II

 

 Etapa judeţeană  „Satul dobrogean”

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VI a B

Fulea Lorena

III

Ursachi Cristina

2

a VIII a A

Fulea Ştefania Beatrice

MENŢIUNE

 

Etapa internaţională - „Culorile toamnei”

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VIII a  B

Cotan Iulia

III

Ursachi Cristina

 

Etapa judeţeană  „Copiii şi marea”

Nr. crt

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VII a A

Mustafa Fadileh

II

Ursachi Cristina

 

 Etapa naţională  - Concurs “Târg de mărţişoare”

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1.

a IV-a B

Nistoreanu Adoriana

I

Ursachi Cristina

 

 Faza judeţeană - Concurs „Cultură şi spiritualitate”

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1.

a VII a A

Anagoste Elena

MENŢIUNE

Ursachi Cristina

Roşca Loredana

 

 Etapa judeţeană - „Troiţa , biserica în miniatură”

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VIII-a  A

Comănescu

 Andreea

II

Ursachi Cristina

2

a VIII-a  A

Toma Iustin

II

 

 Concursul judeţean de geografie “Constantin Brătescu”

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VI a A

Bâzâitu Alexandra Darcle

MENŢIUNE

Nicolai Georgian

2

a VII a A

Fratuţescu Lucas

MENŢIUNE

 

 Etapa Judeţeană – Concursul Geo +

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VIII a  A

Despinoiu Armand Theodor

 MENŢIUNE

 

Nicolai Georgian

 

Gimnaziada de Atletism

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VI a A

Licărete Irina

III

  

 

      Şeitan Elena

2

a VII a B

Ochiuleţ Delia

III

3

a VIII a A

Petcu Alexandru

III

4

a VIII a A

Ocu Dragoş

III

5

a VIII a A

Ismail Albert

III

6

a VIII a B

Giogi Olimpia

III

7

a VIII a B

Năstase Ștefan

III

 

 Rezultate la disciplina educaţie plastică

Nr. Crt.

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a V a A

Grasa Mihnea

I

Iordan Mihaela

2

a V a A

Iacob Rebeca

I

3

a VI a A

Sauget Isabelle

I

 

 Concursul  „Satul dobrogean”

Nr. Crt

Clasa

Nume şi prenume elev

Premiul

Profesor coordonator

1

a VIII a B

Cotan Iulia

I

Iordan Mihaela

2

a VIII a A

Baias Bianca

III