Scoala nr. 28 Dan Barbilian Constanta

Rezultate deosebite la evaluare

Ministerul Educaţiei a publicat ierarhia judeţeană pentru admiterea la liceu pentru candidaţii ce provin din judeţul Constanţa.

Potrivit informaţiilor publicate, patru elevi din judeţul Constanţa au media 10. Aceştia sunt: Avram Nicoleta Cristina de la Şcoala Gimnazială nr. 29 Mihai Viteazu, Brânzoi Ana Emilia de la Liceul Teoretic Ovidius, Nicoară  Antonia Elena de la Şcoala Gimnazială Constantin Brâncuşi Medgidia, Nivaci Ionuț de la Şcoala Gimnazială nr. 24 Ion Jalea.

Alţi patru candidaţi au media de admitere 9,99: Alpetri Iulita de la Școala Gimnazială nr. 30 Gheorghe Ţiţeica, Vasile Bianca Mihaela de la Şcoala Gimnazială nr. 3 Ciprian Porumbescu, Omer Tarik Ilhan de la Şcoala Gimnazială nr.37, Olteanu Raluca de la Liceul Teoretic Ovidius.

Un candidat are media 9,98: Tapangea Erica Georgia de la Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân.

Un candidat are 9,96: Chiriac Andreea Maria de la Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân.

Alţi cinci candidaţi au media 9,95: Spînu Maria Alexandra de la Şcoala Gimnazială nr. 29 Mihai Viteazu, Orășteanu Ioana Victoria de la Școala Gimnazială nr. 30 Gheorghe Ţiţeica, Mihăilă Adelin Gabriel de la Liceul Teoretic Lucian Blaga, Bocai Diana Andreeade la Şcoala Gimnazială nr. 1 Eforie Nord, Comănescu Andreea de la Şcoala Gimnazială nr. 28 Dan Barbilian.


Un elevi are media 9.94: Gheorghiu Alexandra Valentina de la Liceul Teoretic Ovidius.

Patru elevi au media 9.93: Avram Cristian Ştefan de la şcoala Gimnazială Lucian Grigorescu Medgidia, Badea Cristina de la Şcoala Gimnazială nr. 1 Eforie Nord, Negrea Andra Emilia de la Şcoala Gimnazială nr. 29 Mihai Viteazu, Foti Florentina de la Liceul Tehnologic Ion Podaru din Ovidiu, Dăileanu Eliza Maria de la Şcoala Gimnazială nr. 24 Ion Jalea.

Ierarhia judeţeană pentru admiterea la liceu pentru candidaţii ce provin din judeţul Constanţa AICI

Articol disponibil la adresa: http://www.ziuaconstanta.ro/stiri/invatamant/ierarhia-admiterii-la-liceu-publicata-patru-elevi-din-constanta-au-zece-pe-linie-iata-numele-lor-634138.html